• środki grzybobójcze na pszenice


Sprawdzone środki w zwalczaniu chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane symptomy, bo jedynie w ten sposób można mieć jakąkolwiek szansę ocalić potencjał plonu. Zastosowanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - wskazane działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest wielokrotnie bardziej skuteczne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża warto się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej znaczących, które należałoby zaimplementować, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• obserwacja obecności azotu, tiofanat metylowy w rzepaku

• środki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma właściwie gigantyczne znaczenie.

Nadmiernie wysokie dawki i wskaźniki żyzności azotu mogą sprawiać nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne rodzaju fungicydy zbożowe. Jest to zwłaszcza prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub ewentualnie akceptacji na główne szkodniki i choroby, takie jak karłowatość objawy może pomóc zminimalizować niebezpieczeństwo poważnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to pokaźniejszą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako skuteczna forma asekuracji.

Tagi dla artykułu

zboża